Hakkımda

Kariyerime 2002 yılında Belediyenin Ücretsiz Olarak Açtığı Caferağa Spor Kulübundeki Boks Kursunda başladım. Yeteneğimin ve Dövüş sporlarına olan tutkumun farkedilmesi ile birlikte;

2005 yılında Fenerbahçe Boks Kulübune transfer oldum.

Bu süreç içerisinde kendimi geliştirip çeşitli turnuvalara katılıp kendimi gösterebilme fırsatını ve başarıları yakaladım. Daha Profesyonel bir adım atabilmek ve Ülkemize Milli başarılar sağlayabilmek adına Almanya'ya giderek 2008 - 2013 yılları arasında Berlin Box Kulübünde kariyerimi devam ettirdim.

Almanya'da Berliner Box Kulubünde Almanya'nın En Prestijli Alman ve Rus Antrenörleri, WBC WBO WBA Şampiyonları ve Sporcularıyla Antreman Yapabilme ve Kendimi Fazlasıyla geliştirebilme şansına sahip oldum. Daha Sonrasında Almanya'da onlarca turnuvaya katılıp, ilk etapta ALMANYA EYALET Şampiyonu olup bir süre sonra ULUSAL ALMANYA Şampiyonu Olarak Kariyerime Devam ettim ve Avrupa Şampiyonalarına Katılma Hakkı Kazandım. İlk Katıldığım Avrupa Klasman C Şampiyonasında AVRUPA ŞAMPİYONU Olarak kariyerimin zirvesine çıktım.

Almanya'nın farklı bir eyaletine geçerek WLADİMİR KLİTSCHKO gibi efsanelerin idmanlarını yaptığı kulübe geçiş yapıp YOURİ KALENGA gibi Eski WBA şampiyonu ile idmanlar yapıp maçlara hazırlandım. Daha sonrasında Dünyanın çeşitli yerlerinde birçok başarıya imza atıp, kendim ve Ülkem adına MİLLİ BAŞARILAR Sağladım. Yıllar yıllar sonra tekrar katıldığım bir Şampiyonanın Finalinde ciddi bir omuz sakatlığı yaşadım...

Kondisyonel aynı zamanda Fiziksel kayıp yaşamamak ve Dövüş dünyasından Sakatlandığım için uzaklaşmamak adına, bildiklerimi ve tecrübelerimi antreman yaptığım salonda sporculara aktarmaya başladım. Yıllarca Aldığım eğitimleri, spor disiplini ve ahlakını yansıttığım sporcuların başarılarını fiziksel ve manevi olarak değişimlerini görmek beni çok etkiledi. Ve yeni tutkum insanlara aldığım üst düzey eğitimleri en iyi şekilde aktarıp öğretebilmek oldu...

Antrenör olma sürecinde İngiliz OLİMPİYAT ŞAMPİYONU ve Yenilmez Şampiyon Ünvanı ile bilinen TONY JEFFRİES'den Eğitim alma şansım oldu..

Antrenörlüğe devam ederken iyileşme sürecinden sonra özel turnuvalara katılarak başarılarımın devamını getirdim. Fakat Antrenör olarak aldığım talep doğrultusunda ağırlığımı tamamen Hobi amaçlı ya da Müsabık olarak eğitim almak isteyen bireylere yönlendirerek başlayan maceram şimdi MİLLİ TAKIM Antrenörü ve ULUSLARARASI Antrenör Olarak 3 Şubesi olan Türkiye'nin en iyi standartlarda eğitim veren bir Dövüş Kulübü haline dönüştü. 2021 Ocak ayında Profesyonel Boksör Malik Zinad (18-0-0) ile Antrenörlük anlaşması imzaladım. Aylarca süren hazırlanma dönemimiz sonrasında MALİK ZİNAD ile Belçika'nın Brüksel kentinde düzenlenen ‘WBC Mediterranean’ unvan maçına çıktık. Dünyanın en prestijli boks organizasyonlarından biri olan WBC’nin unvan maçında MALİK ZİNAD’IN antrenörlüğünü yaptım. Malik Zinad, ‘LightHeavy Weight’ sıkletinde rakibi Karadağlı Almir Skrijelj’i üçüncü rauntta nakavt etti. Böylece Zinad, WBC Akdeniz hafif ağır sıklet şampiyonu oldu. Ben ise Furkan Derbazlar olarak Türkiye boks tarihinde WBC kemeri alan antrenörlerden biri olarak tarihe geçmiş oldum. Düzenlenen WBC organizasyonun da turnuvanın en genç başarılı Antrenörü seçildim.

Eğitim sistemim sadece sizlere Dövüş Sporlarını öğretmek değil, sizi dayanıklı ve kondisyonlu bir hale getirmekten başlıyor. Kendinizi ve ya bir ebeveyn iseniz çocuklarınızı rahatça eğitim sistemimize bırakabililir, hangi seviyede olursanız olun becerilerinizi geliştirebileceksiniz. Bir Boksör ve Koç olarak uzun yıllar boyunca edindiğim tüm bilgileri gelme amacınız ve hedefiniz neyse ona göre planlayarak tüm potansiyelinize ulaşmanıza ve kendinizin en iyi versiyonu olmanıza yardımcı olacağım.

Profesyonel Sporcu Kariyerim Dışında;
T. S. B. Federasyonu Öncü Üyelerden ve İstanbul İl Temsilciliği Ekibinin resmi bir bireyi olarak Federasyonda hizmet vermekteyim.

BAŞARILAR

BERLİN ŞAMPİYONASI TURNUVASI ORTASİKLET 1.LİK
GERMANY BRANDEBURG CUP ORTA SİKLET 1.LİK
ALMANYA AMATÖR ORTA SİKLET BÖLGESEL TURNUVASI 3.LÜK
ALMANYA EYALET ŞAMPİYONASI ORTASİKLET 1.LİK
AVRUPA C KLASMAN ŞAMPİYONASI ORTASİKLET 1.LİK
AZARBEYCAN CUMHURİYET KUPASI BOKS TURNUVASI 2.LİK

AMATÖR DÖNEM;

MARMARA BÖLGESİ ORTASİKLET BOKS TURNUVASI 1.LİK
VAKIFLAR ARASI ORTASİKLET İSTANBUL BOKS TURNUVASI 1.LİK
KLUPLER ORTASİKLET BÖLGELER BOKS TURNUVASI 1.LİK
MİNİKLER SİNEK SİKLET AMATÖR BOKS TURNUVASI 1.LİK
İSTANBUL LİSELER ARASI FERDİ BOKS TURNUVASI 1.LİK
BY OTEL ORGANİZASYON İSTANBUL BÖLGESİ 1.LİK
+MİNİK VE GENÇLER KATEGORİLERİNDE ÖZEL, RESMİ TURNUVA BAŞARILARI

© Copyright Furkan Derbazlar - Tüm hakkı saklıdır

Web Solution & Technology: Simurgsoft